WINBY INDUSTRY & TRADE LIMITED
Свеќи за професионално производство веќе 20 години

Производи

 • Hot sale aroma scented glass candle

  Топла распродажна арома миризлива стаклена свеќа

  Оваа стаклена тегла со свеќи е испрскана со различна боја, тие се проѕирни и јасни. Кога сте во спална соба, соба за јога или кафуле, запалувањето на миризлива свеќа треба да биде добар избор за вас, што ве прави опуштени и ќе се чувствувате поудобно. Откако ќе изгори свеќата, чашата може да се користи за различни намени по чистењето.

  Модел: B01PZ

  Големина: D5,4CM*H7,3CM

  Прво, го имаме сертификат според евро-стандардот. Нашите свеќи се целосно според европските стандарди, така што не треба да се грижите за квалитетот на нашите свеќи. Нашите производи се извезуваат во десетици земји и региони, како што се Соединетите Американски Држави, Русија, Европа, Југоисточниот дел, итн. И тие се добро прифатени од клиентите дома и во странство.

  Второ за суровините, ние користиме парафински восок, восок од соја, восок од пчели и друг растителен восок како суровина за свеќи. Восокот од соја може да наполни дури 10% есенцијално масло и да понуди многу пријатен мирис. И восокот од соја нема хемиски адитиви или бои.

  Трето за мирисот, користиме повеќе од 100 видови на избрани мириси за свеќи. Нашите добавувачи на мириси се CPL аромите и Firmenich. Сите тие се врвни брендови на добавувачи на мириси во светот. Овие мириси се постигнуваат со користење на мириси, како и етерични масла, и ќе ви помогнат да создадете утешен амбиент. За мирисите, можеме да обезбедиме различни мириси како што сакате. Ако сакате силен мирис, можете да изберете 10% масло во свеќата; ако сакате нежен мирис, можете да изберете 5% масло во свеќата.

  Дополнително, ние имаме сопствен оддел за дизајн и развој и можеме да обезбедиме ODM и OEM услуга за клиентите. Нудиме комплетна услуга од почетниот концепт до финално одобрените производи. Нашите професионални дизајнери ќе ви помогнат да ја постигнете вашата цел.

 • W40R Multi-size custom-length red cotton wax wick for making candles

  W40R Црвен памучен восок фитил со повеќе големини, прилагодена должина, за правење свеќи

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: W40R

  Големина: 2,5 см10см12см15 см20см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • R05 220ml Fashionable and simple style large transparent glass aroma diffuser bottle

  R05 220ml Модерен и едноставен стил, големо проѕирно стаклено шише со дифузер со арома

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: R05

  Големина: Д11,2см*Ш3,8см*В15,2см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • R04 100ml Simple style transparent flat shape glass bottle fragrance diffuser

  R04 100ml Едноставен стилски проѕирен дифузер на мирис од стаклено шише

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: R04

  Големина: Д9,9см*Ш3см*В9,6см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • R01 150ml Fashionable big belly aromatherapy bottle for home decoration and fresh air

  R01 150ml Модно шише за ароматерапија за голем стомак за декорација на домот и свеж воздух

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: R01

  Големина: Д 6,8см*В 9,9см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • H21 Natural beeswax making honeycomb shape craft candle gift set

  H21 Природен пчелин восок за изработка на занаетчиски свеќички во форма на саќе

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: H21

  Големина: D10cm*H5cm

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • H19 Natural beeswax to make mini non-scented tea wax

  H19 Природен пчелин восок за правење мини восок од чај без мирис

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: H19

  Големина: 4*1,8cm/парче

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • E86 Private custom flower-shaped craft candle gift set

  E86 Приватен сет за подарок за занаетчиски свеќи во облик на цвет

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: E86

  Големина: Д 8,2см*В 9,6см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • E77 Natural soy wax making leaf shape craft scented candle

  E77 Природен восок од соја за правење лист, ароматична свеќа

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: E77

  Големина: Д 14,5см*В 3,7см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • E64 Natural soy wax to make cactus shape craft candle for

  E64 Природен восок од соја за правење занаетчиска свеќа во форма на кактус

  домашна декорација

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: E64

  Големина: Д 8см*В 12см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • MZ01T Soy wax fragrant scented feature candle in glass candle jar

  MZ01T Свеќа со мирис од соја восок во стаклена тегла со свеќи

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок на услуга за декорација на домот

  Модел: MA01T

  Големина: Д 6,9 см*В 8,7 см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

 • A08T Transparent multi-color glass scented candle with luxurious custom label and bamboo cover

  A08T Транспарентна повеќебојна стаклена миризлива свеќа со луксузна прилагодена етикета и капак од бамбус

  Прилагодена боја и големина со печатено лого

  Обезбедете примерок услуга за декорација на домот

  Модел: A08T

  Големина: Д 9,3 см*В 10,6 см

  Имаме богати искуства, зрела технологија на пазарот на свеќи скоро 20 години.

  Ние обезбедуваме услуга за клиенти на ODM OEM.

  Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.

123456 Следно > >> Страница 1/16

Билтен Останете во тек за ажурирања

Испрати