WINBY INDUSTRY & TRADE LIMITED
Свеќи за професионално производство веќе 20 години

Решенија за свеќи

Апликации за употреба на миризливи свеќи

Миризливите свеќи станаа начин да го прилагодите вкусот на животот, без разлика дали тоа е кога читате книга тивко или бавно пробувате шолја чај, или кога се впивате во удобна топла бања, запалете миризлива свеќа и мирисате со слаб мирис, сите неволји ќе бидат заборавени, а целата личност е опуштена и прекрасно расположена.

wedding yankee style candle

Свадбена свеќа ---Мирисот може да донесе високо чувство на среќа

Мирисот на океанот е многу, многу летен. Мирисите на цитрус, цветни и ванила совршено се спојуваат, потсетувајќи ме на Бали, топлиот морски ветар и сончевата светлина. Осветлување таквоСвеќи во стилот на Јенки како свадбена свеќа на свадба не само што ќе ви донесе романса, туку и ќе ве направи полни со среќа за иднината. Нека мирисот додаде допир на слатки спомени на свадбата. Земете ја оваа свеќа за спомен, а гостите кои ќе го добијат подарокот сигурно ќе ја почувствуваат сладоста.

кликнете--D16T        D08T 

Свеќа за декорација на домот --- Мирисна бисквитна стаклена свеќа

Домот, како најдолго место за престој, секако мора да биде убав и топол. Најлесен и најефикасен начин да го направите вашиот дом убав еароматерапијата свеќа, како стаклена миризлива свеќа. Сите овие свеќи се користат со восок од соја во стаклени тегли за свеќи, изберете мирис што го сакате. Бисквит илисвеќи од лаванда мириса многу освежувачки, воопшто не е премногу сладок. Многу погоден за топли зимски викенди, вгнездени дома, покриени со ќебе, читајте малку сладок текст, поспани во топлиот мирис. По осветлувањето, просторијата е исполнета со елегантен мирис, кој прави да се чувствувате опуштено и топло.

кликнете--A08M    A07M     A08M

 

 

glass jar candles
yoga and massage

Свеќи за јога и масажа --- Опуштени свеќи

Јогата е поконкретна за атмосферата на околината, па можете да запалите а миризливи свеќи за време на јогата. Кога вежбате јога сами, но не значи дека можете да вежбате само сами и осамени. Можете исто така да користитекалај свеќи да ја направи јогата романтична. Ароматични свеќи внесете романтична атмосфера во вашата практика на јога. Може да се користи и за масажа.Свеќа за масажа, користен природен восок за масажа или 100% природен восок од соја, не само што може да постигне ефект на опуштање на телото и умот, туку и да ја разубави кожата, овозможувајќи ви целосно да уживате во уникатниот вкус на животот.

кликнете---A06M    D25P     L01H

Хотелски миризливи свеќи и дифузер со трска

За да се ослободите од чудниот мирис на бањата со миризливи свеќи, најдобро е да изберете свеж и освежителен мирис. Засад за свеќи, можете да изберете лимена тегла или стакло тегла за свеќи. Мирисот од овошни или цитрусни серии има добар ефект врз отстранувањето на чудниот мирис. Можете да запалите и миризлива свеќа за време на капењето за да го смирите романтичниот вкус и да направите капењето да стане духовно исцелување.

Дифузер на трска може да емитува мирис сам по себе, што е многу добро освежувачко, романтично нешто што создава атмосфера и воспоставува чувство. Сето ова изгледа благородно, елегантно и препознатливо.

кликнете----A03P     XP01       H12

hotell candles
DIY candle making

Свеќи со миризливи стаклени сам си сами --- правете свеќи сами

Како да му/ѝ подарите посебен подарок на посебен ден? Домашна миризливастакло свеќи со капак се вашиот најдобар избор. Ги снабдуваме сите материјали заправење миризливи свеќи. Восок од соја, мирисно масло, сад за свеќа, тегла за свеќи со капак (мат стаклена тегла или матирано стаклена тегла), фитили за свеќи, wick налепници, уред за центрирање на фитил, тенџере, боја за свеќа. Слободно изберете го мирисот што го сакате, како роза, лаванда, манго, јагода и така натаму. Секој мирис го има ова посебно значење. Подарете им на другите миризлива свеќа направена од вас, симболизирајќи го вашиот најценет благослов.

кликнете-----KA06M    A09T     фитил за свеќа     восок од соја     алатки за свеќи     уред за центрирање 

 


Билтен Останете во тек за ажурирања

Испрати